آخرین خبرها

استفاده از تمام ظرفیت

فلش‌‌مموری‌‌ها، ابزارهای بسیار پرکاربرد و مفیدی هستند. همه ما هر روز استفاده بسیاری از آن‌ها داریم. انتقال فایل، نصب ویندوز و… همگی چند نمونه از کارهای ساده‌ای هستند که می‌توان با فلش‌ مموری ها انجام داد.
اما همیشه مقداری از حافظه فلش‌مموری‌ها غیر قابل استفاده یا اصطلاحا «unallocated» می‌شود که البته چندان زیاد نبوده و معمولا از ١٠٠مگابایت بیشتر نمی‌شود. به‌عنوان مثال وقتی فلشی ٨گیگ خریداری می‌کنید، فضای تقریبی در اختیار شما ٧.۵گیگ است. اما برای اینکه بتوانید تمام حجم فلش‌مموری را در اختیار داشته باشید، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید.
باید توجه داشت که قبل از انجام مراحل زیر حتما از اطلاعات موجود روی فلش‌مموری خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، زیرا پس از انجام مراحل زیر حافظه فلش‌مموری شما به‌طور کامل فرمت خواهد شد.
١. از طریق منوی استارت، «diskpart» را جستجو و اجرا کنید.
٢. در این مرحله ابتدا فلش‌مموری خود را وارد کنید و در پنجره مشکی باز شده مربوط به برنامه diskpart عبارت list disk را نوشته و کلید enter را فشار دهید. پس از این‌کار لیستی از درایوهای شما نشان داده می‌شود.
٣. دقت کنید که فلش‌مموری شما کدام‌یک از درایوهای مشاهده شده است. سپس عبارت # select disk را تایپ کنید تا درایو مورد نظر انتخاب شود (به جای # باید شماره دیسکی که فلش مموری مورد نظر است، قرار دهید).
۴. دقت کنید که دیسک انتخاب شده در مرحله قبل، همان درایوی باشد که قصد پاک‌کردن اطلاعات آن را دارید. سپس عبارت clean را تایپ کنید. پس از فشردن کلید اینتر حافظه درایو شما به طور کامل فرمت می‌شود.
۵. حال باید فلش‌مموری را دوباره پارتیشن‌بندی کنیم. برای انجام این کار عبارت create partition parimary را تایپ کنید. با انجام این مرحله حجم از دست رفته فلش‌مموری نیز بازیابی
می‌شود.
۶. در مرحله آخر نیز برای خروج از پنجره باز شده عبارت exit را تایپ کنید.
اگر مراحل بالا را درست انجام دهید، خواهید دید که حجم ازبین رفته فلش مموری شما کاملا بازگردانده شده است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس