آخرین خبرها

گودی زیر چشم درمان قطعی ندارد

﷯ساعدی: لطفا درباره تیرگی، گودی و چین‌و‌چروک زیر چشم در خانم‌ها توضیح بدهید. آیا عینکی‌بودن هم در آن تاثیری دارد؟ آیا استفاده از کرم دور چشم مؤثر است؟
﷯ در ابتدا در پاسخ به پرسش شما باید بگویم که تیرگی دور چشم یک مسئله ژنتیکی است که در برخی افراد وجود دارد و درمان قطعی هم برای آن وجود ندارد و استفاده از عینک تاثیری در تیرگی و گودی زیر چشم ندارد.
گودی و سیاهی دور چشم افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از نظر زیبایی آزاردهنده است. در مقابل کم‌خوابی، کم‌خونی و خستگی هم می‌تواند چنین مشکلی را ایجاد یا تشدید کند. گودی زیر چشم نیز به‌خاطر کاهش چربی‌های دور چشم است که ممکن است به‌دلایل مختلف اتفاق بیفتد.
در بسیاری افراد می‌توان از ایجاد سیاهی، تیرگی و علت کبودی زیر چشم جلوگیری کرد یا آن را به حداقل رساند. بهترین روش برای انجام این کار، استفاده روزانه از مرطوب‌کننده، کرم ضد‌آفتاب، مصرف رژیم غذایی کامل حاوی آهن و ویتامین K و خواب کافی است.
در مورد بیشتر جوانان، رعایت این موارد برای جلوگیری از سیاهی زیر چشم کافی است. با افزایش سن، پوست شما حتی با تغذیه مناسب و خواب کافی و لوسیون‌های مرطوب‌کننده، در مقابل استرس، خستگی و عناصر محیطی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.
برای درمان چین‌و‌چروک دور چشم چند روش‌ درمانی وجود دارد اما برای رفع گودی زیر چشم باید از روش‌هایی مانند تزریق چربی استفاده کرد. با این روش سایه ایجاد شده در اثر افتادگی پوست برطرف شده و بین پوست و ساختارهای عمقی را که موجب افزایش گودی و سیاهی زیر چشم می‌شوند، پر می‌کنند.
* متخصص پوست و مو/ دکتر فرزانه دلگشایی*
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس