در مراسم مسابقه حفظ زیارت «امین‌ا...» عنوان شد؛ لزوم همراهی دینداری با عدالت‌خواهی

گروه خبر- رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «شاه‌بیت زیارت امین‌ا... جهاد است، چرا که جهاد روحیه‌ای است که در همۀ موقعیت‌ها می‌تواند ما را در مسیر زندگی خود پیش‌ ببرد.».
به‌گزارش شهرآرا، سیدنصرا... پژمانفر در مسابقۀ حفظ زیارت امین‌ا... که با حضور دانش‌آموزان و شهروندان در تالار شهر مشهد برگزار شد بیان کرد: «در این مسابقه بالغ بر ٣١٠٠٠ نفر طی یک فراخوان زیارت امین‌ا... را حفظ کردند که دعایی پر از معارف است.».
وی افزود: «شاه‌بیت این زیارت موضوع جهاد است، چرا که جهاد روحیه‌ای است که در همۀ موقعیت‌ها می‌تواند ما را در مسیر زندگی خود پیش‌ ببرد.».
نمایندۀ مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: «انقلاب اسلامی به‌برکت روحیۀ جهادی پیروز شد.».
پژمانفر اضافه کرد: «اگر می‌خواهیم جامعۀ ما به‌عنوان ام‌القراء جهان اسلام تأثیرگذار باشد، باید روحیۀ جهادی داشته باشیم.».

لزوم همراهی ولایت و دین‌داری با مسئولیت اجتماعی و عدالت‌خواهی
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: «ولایت و دین‌داری باید با مسئولیت اجتماعی و عدالت‌خواهی همراه باشد.».وحید جلیلی بیان کرد: «خوشبختانه با تلاش و همت مجموعه‌ای از دستگاه‌های فرهنگیِ مشهدالرضا گام اول برای تبیین و ترویج زیارت امین‌ا... برداشته شده است که با استقبال خوبی نیز همراه بود.».
وی با بیان اینکه مفهوم زیارت بسیار گسترده و عمیق است افزود: «دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) تلاششان این بود که بین امام و امت فاصله بیندازند؛ یا امام را از دسترس امت خارج کنند و یا امت را از روی آوردن به اهل بیت (علیهم السلام) منصرف کنند.».
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: «زیارت، در ذات خود، هم مفهوم ولایی به‌معنای ابراز عشق و محبت به اولیای خدا را دارد و هم یک مفهوم برائتی را در خود جای داده است.».
جلیلی عنوان کرد: «کسانی که در طول بیش از هزار سال به زیارت امام رضا (ع) می‌آیند از یک طرف به حضرت ابراز ارادت می‌کنند و از طرف دیگر به دشمنان مکتب ولایت اعلام می‌کنند که روز‌به‌روز رابطۀشان با امامت قوی‌تر و گسترده‌تر می‌شود.».
وی با بیان اینکه، اگر به ائمۀ اطهار معتقدیم، صرفاً این اعتقاد به ارادت قلبی اکتفا نمی‌کند عنوان کرد: «اگر ما زیارت می‌خوانیم و ابراز ارادت می‌کنیم، یادمان باشد که مکتب اهل بیت (علیهم السلام) اسلام ناب است.».
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: «در قرآن اسلام ناب با ابعاد مختلف معرفی شده است که یکی از آن‌ها این است که ولایت و دین‌داری باید با مسئولیت اجتماعی و عدالت‌خواهی همراه باشد.».
جلیلی در ادامه به مشهدالرضا، پایتخت فرهنگی جهان اسلام، اشاره کرد و ادامه داد: «سال ٢٠١٧ مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است؛ پس باید آن‌چنان تصویر زیبا و دلنشینی از مشهد در ذهن مسافران نقش بندد که مشهدالرضا به الگو تبدیل شود.».
در ادامۀ معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: «در آموزش و پرورش به‌دنبال حیات طیبه هستیم که این با ایمان و عمل صالح به‌دست می‌آید.».
منصوریان عنوان کرد: «زیارت امین‌ا... یکی از شاخصه‌های حیات طیبه است که آموزش و پرورش با همکاری شهرداری مشهد مسابقۀ حفظ آن را در این راستا برگزار کرده است.».
وی خاطرنشان کرد: «در این مسابقه ٣١٠٠٠ نفر شرکت کردند که ۵٠٠٠ نفر از این تعداد فرهنگی هستند.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس