گلایه شهروند از اظهارات یکی از مسئولان در خصوص وضعیت اقتصادی مردم؛ وزیر بی خبر

اينجا تريبوني براي بيان نظرات، انتقادات، مشكلات و درخواست‌هاي شما شهروندان است كه مي‌توانيد از طريق روش‌های ذيل، آن‌ها را با ما در ميان بگذاريد.
﷯پيامك: ٣٠٠٠٧٢٨٩
تارنما: shahraraonline.com
اينستاگرام: shahraranews@
تلگرام:٠٩١۵۴٢٩۴۵٨٠
رایانامه: info@shahrara.com
تلفن: ۵-٣٧٢٨٨٨٨١-٠۵١

﷯ ٠٩١۵٠٠٠٧۶٢ این مثل از قدیم معروف است که سیر از گشنه خبر نداره و سواره از پیاده، وقتی مسئولان خودبه مناطق محروم و حاشیه شهرها سر نمی‌زنند تا به چشم خود استضعاف و مشکلات معیشتی مردم را از نزدیک لمس کنند، آن می‌شود که وزیر دادگستری که ظاهرا اشرافی برکل جامعه ندارد، متأسفانه می‌گوید وضع مردم خیلی خوب است و... . کاش می‌شد ایشان این سؤال را پاسخ می‌دادند که انصافا وضع چنددرصد مردم خوب است؟ وقتی گفته می‌شود کسی که زیر سه‌میلیون تومان حقوق می‌گیرد، زیرخط فقر است، عده‌ای حقوق نجومی گرفته و عده‌ای هم با فقر، نداری، بیکاری، مستأجری و مشکلات عدیده دیگر درگیرند. آیا مسئولان این سخن ائمه(ع) را نمی‌دانند که در خانه‌ای که فقر وارد شود، ایمان از در دیگر خارج می‌شود! و علت خیلی از بزهکاری‌ها، طلاق‌ها، خلافکاری‌ها، فروش موادمخدر و اعتیاد از عواقب فقر و بیکاری است که متأسفانه برطبق گزارش‌های مسئولان، کماکان سیر افزایشی دارد. چرا فکری اساسی برای آحاد جامعه نمی‌کنند.
﷯ ٠٩١۵٠٠٠١٧٩ با سلام، از طرح نوروزی متروی مشهد گزارشی تهیه کنید. در زمانی که شهر مشهد پذیرای میلیون‌ها زائر است آیا بجاست فاصله زمانی به ٢۴دقیقه افزایش پیدا کند؟
﷯ ٠٩٣٨٠٠٠۶۴٠ با سلام خدمت شهرآرای عزیز و مردمی. این روزها بازارهای شهر ما و سازمان میادین شهرداری اقدام به عرضه گوشت با عنوان طرح تنظیم بازار کرده‌اند. به قول خود آقایون قیمت گوشت‌های عرضه شده تا ١٠هزار تومان زیر قیمت بازار است، یعنی قیمت ران و دست گوسفندی عرضه‌شده حدود ٣٣هزارتومان است اما کاش کیفیت گوشت‌ها ارزش این نرخ را داشت. هر سردست عرضه شده دارای میانگین ۵کیلو است که نصف وزنش گوشت گردن است.
﷯ شهرآرا : سلام لطفا برای پیگیری بیشتر آدرس این بازار ها را بدهید
﷯ ٠٩١۵٠٠٠١٢٧ اگر کمی انصاف داشته باشیم باید بدانیم که آقای روحانی خوب کار کردند، هرچند به چشم خیلی‌ها نیامد، چرا نیامد به‌خاطر اینکه وقتی در شهری زلزله می‌آید، بعد از زلزله برای ساختن شهر باید اول آوار و خرابی را برداشت بعد شهر را ساخت. روحانی تابه‌حال آوار را برداشته، حال نوبت ساختن است، پس بیایید اعتماد کنید، همکاری کنید تا کشور ساخته شود.
﷯ ٠٩٣۶٠٠٠۴٨۴ دولت تدبیر وامید را هم دیدیم! با این‌همه سختی و فشار زندگی اگه در جیبوتی ٣٠سال کارگر بودیم و بازنشسته می‌شدیم، زندگی بهتری داشتیم. با این افزایش حقوق خدا عوضتان بدهد؟! کارگر بازنشسته
﷯ ٠٩٣٠٠٠٠١٩٣ با سلام، چرا دادستان از مردمی که خود ایشان فرمودند سهامشان را به شرکت پدیده واگذار کرده تعهدنامه پرداخت بگیرند، حمایت نمی‌کند؟ شرکت پدیده بعد از ٣سال حالا می‌خواهد دوباره به‌جای پول به مردم سهام پرداخت کند، آن هم به یک‌چهارم مبلغ تعهدنامه‌ها.
﷯ ٠٩١۵٠٠٠٨۵۵ بعد از ٢۶ماه از ایجاد بحران در پدیده و التهاب و نگرانی هزاران خانواده،حالا کسی سهام پدیده رو نمی‌خره، کجایند مسئولینی که هر روز مصاحبه می‌کردند؟ اگر همون اول، اعلام ورشکستگی شده و تصفیه شروع شده بود، بعد دوسال ما مقداری از سرمایه خودمون رو گرفته بودیم، الان سرمایه مردم گروگان بدهی به ارگان‌های دولتی شده، اگر بگیم اشتباه کردیم سرمایه‌گذاری کردیم، دست از سرمون برمی‌دارن؟
﷯ ٠٩١۵٠٠٠٠٢٣ باسلام، سامانه معاملاتی پدیده راه افتاده اما به هیچ‌کس رمزعبور نمى‌دهند. ما صدایمان را به چه کسى باید برسانیم امروز من وارد سایت شدم، گفت که الان رمز می‌فرستم، رفته که ازش خبری بیاد، هرچی به این‌ها بگی بازم کمه.
﷯ ٠٩١۵٠٠٠١٠٣ جناب رئیس جمهور و وزیر آموزش وپرورش، ٣٠سال زحمت کشیدیم باحقوق ناچیز ساختیم. خانواده می‌گفتند پول، جواب می‌شنیدند شغل انبیاست. حالا هم بازنشسته شدیم از پاداش خبری نیست، این‌قدر آبروی فرهنگیان را نبرید، آن از صندوق ذخیره، این هم از پاداش٩۵ خلاصه ماهم جلوی عروس و داماد و فامیل آبرو داریم.
﷯ ٠٩١۵٠٠٠٠٨٧ سپرده‌گذاران مبالغ بالای میزان، چه گناهی کرده‌اند که پس از گذشت سه‌سال هنوز ریالی از سپرده بالای خود که مثلا به امانت گذاشته بودند، دریافت نکرده‌اند.
﷯ ٠٩٣٠٠٠٠٩٠۴ چطور شد مردم «اول برای سهام عدالت بدهکار شدند، حالا دوباره دولت اعلام کرد به دارندگان سهام سود تعلق می‌گیرد؟! آیا این موضوع انتخاباتی نیست؟
﷯ ٠٩٣٧٠٠٠١٣۵ همه دوست دارند اجناس ارزون باشه، ولی چه فایده، وقتی یه رژ دوهزار تومنی هفت‌هزار تومن گرون‌تر باشه، پس وای به حال قیمت اجناس بزرگ‌تر.
﷯ ٠٩٣۶٠٠٠١۵٨ باتوجه به اینکه خط۲به‌خاطر مشکلات شورای قبلی، خیلی دیر و به‌تازگی افتتاح شده، نباید چندماه وقت را هدر داد و معطل اتصال آن به‌خط۱شد. اگر ساعت کاری آن از۶تا۱۷بشود، اکثریت مردم محروم طبرسی و کارگران کامل از آن بهره‌مند می‌شوند و از آن ساعت به بعد مشکلات و نواقص بررسی شود، به‌طور مثال خط۳ متروی تهران هم از ۵صبح تا۱۸افتتاح آزمایشی شد و سپس تا ساعت۲۳سرویس‌دهی کرد و سرفاصله زمانی از۲۰دقیقه به۵دقیقه رسید، حالا هم باتوجه به کمبودهای شدید در حوزه حمل ونقل عمومی در مشهد تقاضا می‌شود تا قبل عید یک رام قطار به آن اضافه و ساعت آن هم افزایش یابد تا زائران هم از مترو برخوردار شوند.


بازخورد
﷯ ٠٩١۵٠٠٠۴١٢ بازخورد ویژه نامه عید نوروز:باسلام و خسته نباشید، نظر من بعد از مطالعه ویژه‌نامه‌تان: کاش یادی از هنرمندان درگذشته امسال می‌کردید و نقاط دیدنی خراسان را معرفی کرده و آداب و رسوم نوروز شهرها را نوشته و تصویر المان‌های میادین را چاپ کرده و کمی از ویژگی‌های سال خروس که در پیش است و آدرس کتابخانه‌ها و فرهنگ‌سراهای مشهد را چاپ می‌کردید.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس