آخرین خبرها

دنیای فناوری

مرگ ویندوز ویستا
ویندوز ویستا تا ۳۰روز دیگر برای همیشه از رده خارج خواهد شد و پس از آن، دیگر هیچ‌گونه به‌روزرسانی و پشتیبانی از جانب مایکروسافت نخواهد داشت. مایکروسافت قصد دارد ویندوز ویستا را برای همیشه به خاطرات بسپارد. اگر شما یکی از معدود افرادی هستید که همچنان از این نسخه ویندوز استفاده می‌کنید، بهتر است هر چه زودتر و طی چند هفته‌ آینده به فکر یک سیستم‌عامل جدید برای خود باشید.
از تاریخ ۱۱آوریل۲۰۱۷ به بعد، مایکروسافت رسما هیچ‌گونه پشتیبانی از ویندوز ویستا نخواهد داشت. این یعنی از تاریخ یادشده به بعد، هیچ آپدیت امنیتی و آپدیت‌ رفع اشکال جدیدی برای این سیستم‌عامل منتشر نخواهد شد.
درهرحال اجرای یک سیستم‌عامل قدیمی ریسک‌های خاص خود را به همراه دارد. لازم به ذکر است که اینترنت اکسپلورر۹ هم از مدت‌ها قبل منقضی شده و هیچ‌ به‌روزرسانی امنیتی جدیدی برای آن منتشر نشده است؛ به همین دلیل مرور وب با استفاده از این مرورگر کاربران را در معرض خطرات زیادی قرار خواهد داد.


انتقام‌جویی ترکیه‌ای‌ها از هلندی‌ها در توئیتر
احتمالا طی روزهای اخیر در جریان تنش‌های میان دو کشور ترکیه و هلند هستید؛ همان‌طور که می‌دانید ماجرا از جایی شروع شد که مقامات کشور هلند از سخنرانی رجب‌طیب اردوغان در خاک این کشور جلوگیری کردند. پس از آن رئیس جمهور ترکیه واکنش‌های تند و عجیب غریبی از خود نشان داد و هوادارانش نیز با پیروی از وی در هر بستر دردسترسی شلوغ می‌کنند.
به دنبال این قضیه پایگاه نظارت بر توئیتر از هک‌شدن حجم گسترده‌ای از حساب‌های کاربری شبکه اجتماعی مورد بحث به کمک پلتفرمی جانبی به نام «توئیتر کانتر» خبر می‌دهد. به این ترتیب که پیامی به زبان ترکیه‌ای و با هشتگ «هلندِ نازی» و «آلمانِ نازی» در سطح توئیتر منتشر شده و پیام و ویدئویی از سوی اردوغان نیز پیوست شده است.
گفتنی است این موج هک در نخستین دقایق، تنها حساب‌های کاربری مشهور مانند خبرگزاری‌ها (از جمله «فوربز») و هنرمندان را هدف قرار داد، اما بعد از مدتی با تمرکز بر نشر گسترده‌تر، افراد بیشتری را آلوده کرده است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس