فوتبال جهان

لیگ اروپا قرعه‌کشی شد
مراسم قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا، دیروز در مقر اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) واقع‌در نیون سوئیس برگزار شد و هشت تیم حاضر در این مرحله، رقبای خود را شناختند.
بر اساس قرعه‌کشی صورت‌گرفته، تیم‌های حاضر در این مرحله به‌ترتیب زیر به‌مصاف هم می‌روند: اندرلخت بلژیک - منچستریونایتد انگلیس/ سلتاویگو اسپانیا - خنک بلژیک/ آژاکس هلند - شالکه آلمان/ لیون فرانسه - بشیکتاش ترکیه. براساس زمان‌بندی بازی‌ها، تیم‌های اول در دیدارهای رفت میزبان هستند.


بوفون در آستانه ثبت رکورد
جان‌لوئیجی بوفون، دروازه‌بان اسطوره‌ای تیم فوتبال یوونتوس تا شکستن رکورد جامپیرو بونیپرتی، مهاجم پیشین بانوی پیر از حیث دقایق بازی برای یووه تنها یک گام فاصله دارد. بونیپرتی که ١۵ فصل سابقه بازی برای بیانکونری بین سال‌های ١٩۴۶ تا ١٩۶١ را دارد، با این تیم ۵ بار قهرمانی در رقابت‌های سری A و ٢ قهرمانی در جام‌حذفی ایتالیا را تجربه کرد. بوفون که تاکنون ٣٩هزارو۶١۶ دقیقه برای راه‌راه‌پوشان تورین بازی کرده، فقط ۶۵دقیقه نیاز دارد تا رکورددار بیشترین دقایق بازی برای یوونتوس شود.


بامیانگو مولر در فهرست آلترناتیو‌های یونایتد
منچستریونایتد درصورتی‌که نتواند آنتوان گریزمن را به خدمت بگیرد، پنج آلترناتیو برای جانشینی دارد که دو مورد آن از بوندس‌لیگای آلمان است. روزنامه دیلی‌میرر مدعی شد پیر امریک اوبامیانگ از بورسیادورتموند و توماس مولر از بایرن‌مونیخ، گزینه‌های بوندس‌لیگایی تیم اولدترافوردی برای این منظور هستند. همچنین روملو لوکاکو از اورتون، آلکساندر لاکازاته عضو المپیک لیون و آندرا بلوتی از تورینو جزو دیگرگزینه‌های خرید تیم انگلیسی محسوب می‌شوند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس