روی خط ورزش

پرسپولیس بهترین تیم٩۵
در پایان سال٩۵، پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر است و در رقابت‌های داخلی بی‌رقیب ظاهر شده است. روند فوق‌العاده پرسپولیس برانکو از اواسط نیم‌فصل اول لیگ پانزدهم شروع شد. با شروع سال٩۵ هم پرسپولیس در اوج بود؛ اگرچه درنهایت نتوانست جام قهرمانی را از استقلال خوزستان بگیرد. برانکو و پرسپولیس از شروع لیگ شانزدهم راه متفاوتی را به نسبت دیگرتیم‌ها در پیش گرفتند و حالا به‌عنوان صدرنشین بی‌رقیب لیگ برتر شناخته می‌شوند.


فوتبال زنان روی آنتن
صداوسیما با پخش بخش‌های زیادی از فوتبال لیگ برتر زنان ایران، به پخش کامل‌تر این بازی‌ها در سال جدید چراغ سبز نشان داد. بعد از اینکه برنامه٩٠ در آخرین برنامه سال٩۵ خود با برترین گل‌زن فوتبال زنان گفتگویی مفصل انجام داد و بخش‌های کوتاهی از این مسابقات را هم روی آنتن برد، شبکه ورزش نیز چند روز بعد خلاصه‌ای از فوتبال بانوان را روی آنتن ‌برد. با این اتفاق می‌توان پیش‌بینی کرد که صدا‌وسیما به پخش فوتبال زنان چراغ سبز نشان داده است و سال آینده احتمال دارد بخش‌های بیشتری از این مسابقات پخش شود.


ناکامی بانوان هندبالیست در آسیا
تیم ملی هندبال بانوان ایران در سومین دیدار خود در رقابت‌های گروهی قهرمانی آسیا برابر تیم ویتنام متحمل شکست شد و نتوانست به مرحله بعد صعود کند. در پنجمین روز از این بازی‌ها تیم کشورمان با نتیجه ۳۳ بر ۳۱ برابر ویتنام شکست خورد و بدون کسب پیروزی و به‌دست‌آوردن امتیاز، از صعود به مرحله بعدی این مسابقات باز ماند.


پایان اعتصاب آبی‌پوشان
تمرینات تیم استقلال بالاخره پس از چند روز تعطیلی، از دیروز در کمپ حجازی برگزار شد.این درحالی بود که اصلی‌ترین غایب این تمرین، علیرضا منصوریان سرمربی آبی‌پوشان بود و محمد خرمگاه در غیاب علیرضا منصوریان هدایت تمرینات این تیم را برعهده داشت. گفته می‌شود بخشی از طلب بازیکنان استقلال پنجشنبه‌شب به حساب بازیکنان واریز شده است.


طارمى بهترین گل‌زن سال٩٥ شد
مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس با ٢٢ گل زده، آقاى گل فوتبال ایران در سال٩٥ شد.مهاجم بوشهرى پرسپولیس سال٩٥ را با گل‌زنى مقابل سیاه‌جامگان آغاز کرد و با گل‌زنى به تیم الریان قطر، این سال را به پایان رساند. طارمى در فصل جارى ١٧ گل به ثمر رسانده که ١٣ گل در فصل شانزدهم و ٤ گل مربوط به فصل گذشته است. این بازیکن ٣ گل هم براى سرخ‌پوشان پایتخت در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسانده تا مجموع گل‌هایش با پیراهن پرسپولیس به عدد ٢٠ برسد؛ البته این‌همه گل‌زنى‌های طارمى در سال ٩٥ نبود ،چراکه این مهاجم در دو دیدار دوستانه تیم ملى برابر قرقیزستان و گینه‌نو هم گل‌زنى کرد تا شمار گل‌هاى زده‌اش در سال٩٥ به عدد ٢٢ برسد.


رحمتى در بین برترین دروازه‌بان‌های آسیا
دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال تهران در میان تیم‌هایی قرار گرفت که بیشترین کلین‌شیت را انجام داده‌اند. با توجه به برگزارى سه هفته از رقابت‌هاى لیگ قهرمانان آسیا، مهدی رحمتی دروازه‌بان آبى‌پوشان پایتخت در کنار دروازه‌بان‌های تیم‌های التعاون، جیانگسو، کاشیماآنتلرز، اولسان هیوندای و موآنتونگ‌یونایتد که دو کلین‌‌شیت داشته‌اند، قرار گرفت.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس