حرکت عجیب کی‌روش در شروع اردوی تیم ملی ؛ تمرین بدون دستیاران!

حمید کیان- اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان درحالی از روز پنجشنبه آغاز شده که اتفاق مهم، غیبت همه مریبان ایرانی و حتی سرپرست تیم ملی است. کارلوس کی‌روش که دامنه حرکات نامفهوم و عجیب‌وغربیش هر روز بیشتر از قبل می‌شود، در تازه‌ترین اقدامش همه دستیاران ایرانی و حتی دن‌گاسپار، مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی را که در شش سال اخیر همواره با او بود، کنار گذاشته است! این همه در کمال تعجب حتی شامل مترجم و مدیر ‌رسانه‌ای تیم ملی هم شده، به‌طوری‌که در تمرینات تیم ملی وظیفه ترجمه حرف‌های کی‌روش برعهده پژمان منتظری است! از دستیاران کی‌روش در‌حال‌حاضر فقط اوسیانو کروز در کادر فنی تیم ملی حضور دارد و حتی گلرها زیرنظر مربی بدن‌ساز تمرین می‌کنند!

ابهام در دستیاران کی‌روش
هنوز کسی به‌درستی نمی‌داند کی‌روش برای بازی با قطر و بعد با چین چه نفراتی را می‌خواهد در کادر فنی خود قرار دهد. تصور اینکه نیمکت تیم ملی در این دو بازی از مربی خالی باشد، بسیار عجیب و حتی مضحک است. مهدی تاج به‌عنوان نفر اول فدراسیون فوتبال هنوز هیچ واکنش رسمی به این اتفاق نداشته است و ریش‌وقیچی را به کی‌روش داده که هر کاری دوست دارد، انجام بدهد. گفته می‌شود کی‌روش گفته بعد از این دو بازی درباره برگشتن دستیاران ایرانی خود تصمیم‌گیری می‌کند، ولی همین‌مسئله باعث ناراحتی مربیان تیم ملی شده و آن را توهین به خود تلقی کرده‌اند. جواد نکونام، نفر اول این ماجراست که گفته به‌هیچ‌وجه به تیم ملی برنمی‌گردد و حالا می‌فهمد چرا علی کریمی، امید نمازی و مجید صالح در کنار کی‌روش نماندند.

اخراج به‌دلیل همراهی‌نکردن با کی‌روش
درحالی‌که نه کی‌روش و نه فدراسیون به‌درستی درباره این اقدام حرف نزده‌اند، گفته می‌شود علت اخراج مربیان ایرانی، همراهی‌نکردن آن‌ها با کی‌روش در ماجرای دعوای او با برانکو است. ظاهرا بعد از ماجرای برگشت بازیکنان پرسپولیس از اردوی امارات، کی‌روش از نکونام، مارکار آقاجانیان و حتی پیروانی درخواست کرده به حمایت از او علیه برانکو مصاحبه کنند؛ اما امتناع آن‌ها باعث خشم و دلخوری سرمربی پرتغالی تیم ملی شده است. استدلال مریبان ایرانی این بوده که نمی‌خواهند در این دعوای دونفره وارد شوند؛ اما این موضع به مذاق کی‌روش خوش نیامده و همه را کنار گذاشته است!

جدیت کی‌روش در تمرینات
باوجود غیبت مربیان تیم ملی و دست‌تنها‌بودن کی‌روش، سر‌مربی تیم ملی با جدیت تمرینات ملی‌پوشان را زیرنظر دارد. او که فقط اوسیانو کروز و مربی بدن‌ساز تیم ملی را به تمرین راه داده، با کمک ترجمه پژمان منتظری تمرینات ملی‌پوشان را اداره کرده و با اقتدار خود اجازه نمی‌دهد نظم تمرینات به هم بریزد. او در آخرین جلسه تمرین تیم ملی که دیروز در زمین شماره یک ورزشگاه آزادی برگزار شد، از بازیکنانش خواست با جدیت بیشتری به کارشان ادامه دهند. کی‌روش قبل از شروع تمرین تیم ملی فوتبال دقایقی با بازیکنانش صحبت کرد و از آن‌ها خواست تا با جدیت در مسیر رسیدن به جام‌جهانی کارشان را پیش ببرند. کی‌روش که حرف‌هایش توسط پژمان منتظری ترجمه می‌شد، از اهمیت بازی قطر و چین برای شاگردانش گفت و خواسته‌های خود از آن‌ها را مطرح کرد.

مصاف دوستانه با عراق
تیم ملی امروز در دیداری دوستانه که پشت درهای بسته برگزار می‌شود، به‌مصاف تیم ملی عراق می‌رود. تیم ملی فوتبال عراق از چهارشنبه برای برپایی اردوی آماده‌سازی خود راهی تهران شده و قرار است سوم فروردین‌ماه١٣٩۶ در اولین بازی دور برگشت مرحله نهایی انتخابی جام‌جهانی٢٠١٨ روسیه در ورزشگاه قوامین تهران به‌مصاف استرالیا برود. گفته می‌شود عراق در بازی با ایران چهار لژیونر کلیدی‌اش ضرغام اسماعیل، علی عدنان، علی حصنی و علی فائز را به‌دلیل همراهی تیم‌های باشگاهی خود دراختیار ندارد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس