اقتصاد ایران

﷯کاهش سود بانک ملت﷯
نسیم: سود خالص بانک ملت در نیم سال نخست سال جاری نسبت به همین مدت در سال گذشته با کاهش ٩٨درصدی مواجه شده که براین‌اساس، سود خالص این بانک در این مدت دست‌کم ٩۶٠میلیارد تومان افت داشته است.

﷯صادرات به افغانستان﷯
فارس: حسین سلیمی، نایب‌رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان با اشاره به اینکه چین و ترکیه رقیبان جدی ایران در تجارت با افغانستان هستند، گفت: تعرفه‌ بالا، جاده‌های نامناسب و تخلیه بار کامیون‌ها در مرزها مهم‌ترین موانع افزایش حجم تجارت بین دو کشور است.

﷯افزایش رشد نقدینگی﷯
الف: تازه‌ترین گزارشی که بانک مرکزی از ترازنامه شبکه بانکی منتشر کرده است، نشان می‌دهد که میزان نقدینگی از حدود ۱۰۱۷هزارمیلیارد تومان در پایان سال قبل به ۱۱۶۲هزار‌میلیارد در انتهای ۹ماهه امسال رسیده است.

﷯دورنمای اقتصادی ایران﷯
ایسنا: بانک جهانی، رشد تولید ناخالص داخلی واقعی ایران در سال۲۰۱۶ را ۴.۶درصد برآورد کرد که نسبت به گزارش قبلی این بانک در ژوئن، ۰.۲درصد افزایش داشت. بانک جهانی همچنین نرخ رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی را ۵.۲درصد پیش‌بینی کرد.

﷯میزان رشد اجاره‌بها﷯
میزان: مرکز آمار ایران از بالارفتن ۹.۹درصدی اجاره‌بها در تابستان۹۵ خبر داد. افزایش ۳.۳درصدی متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی و افزایش ۶درصدی قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی در گزارش این مرکز به چشم می‌خورد.

﷯شکایت از قطع گاز﷯
خانه ملت: سخن‌گوی کمیسیون انرژی مجلس، از تدوین شکایت‌نامه ایران درباره بدعهدی ترکمنستان در قطع گاز، برای ارجاع پرونده به دیوان داوری بین‌المللی خبر داد. قره‌خانی افزود: ترکمنستان با قطع صادرات گاز به ایران تعهدات بین‌المللی را زیرپا گذاشت.

﷯حلقه گمشده قرارداد ایرباس﷯
مهر: درحالی‌که پرداخت غرامت به ایران درصورت بازگشت تحریم‌ها، پاشنه‌آشیل قرارداد ایرباس با ایران است،عطار، مدیرعامل منطقه خاورمیانه ایرباس، استراتژی سکوت را بهترین تدبیر دربرابر ابهامات می‌داند.

﷯بی‌تاثیری برجام﷯
رجانیوز: عظیمی، دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه مذاکرات موسوم به برجام نیز آثار مقطعی بر اقتصاد کشور گذاشته است، افزود: به‌دلیل بدعهدی طرف مذاکره، تاکنون آثار محسوسی به‌دنبال اجرای برجام و مذاکرات بین‌المللی دولت در اقتصاد ندیده‌ایم.

﷯آزادسازی سهام عدالت﷯
الف: دلخوش،سخن‌گوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید در سال آینده موضوع سهام عدالت را تعیین‌تکلیف کند و درخصوص آزادسازی معاملات این سهام، اقدامات لازم را انجام دهد.

﷯شعب بانکی فاقد مجوز﷯
خانه ملت:نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای نیروی انتظامی را موظف کردند در مواردی که بانک مرکزی مستقیماً شعبه یا موسسات پولی و بانکی را فاقد مجوز اعلام کند نسبت به توقف فعالیت یا تعطیل کردن آن‌ها اقدام کند.

﷯کاهش قیمت گوشت قرمز﷯
ایسنا: ملکی، رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی به افزایش ٣٠ تا ۴٠هزارریالی قیمت گوشت قرمز در هفته‌های اخیر اشاره و اعلام کرد که با اقدامات ستاد تنظیم بازار، قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز به ٣٩٠هزار ریال کاهش یافته است.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس