امروز،سومین سکانس از جدال استقلال و نفت تهران؛ جنگ آبی -نفتی

دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور از دیروز و با برگزاری تک‌دیدار تیم‌های نفت آبادان و صبای قم استارت خورد؛ اما می‌توان گفت اوج هیجان آن در بازی‌های امروز و فردا خواهد بود و باید امیدوار بود که بعد از تعطیلی چندهفته‌ای، حالا شاهد بازی‌های پر‌افت‌وخیزی باشیم.

پرسپولیس - سایپا
قهرمانی نیم‌فصل اول شیرینی چندانی برای پرسپولیسی‌ها نداشت؛ چراکه این تیم در تعطیلات نیم‌فصل بیشتر از اینکه لذت ببرد و خود را برای نیم‌فصل دوم آماده کند، درگیر حواشی بود. اردوی تیم ملی و مصاحبه برانکو علیه برنامه‌های سازمان لیگ، کارلوس کی‌روش و فدراسیون فوتبال همه‌چیز را تحت‌الشعاع قرار داد. البته برانکو به روش خودش از این حاشیه‌ها کاسته و با اینکه گفته می‌شود شاید بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس کم‌کاری کنند، اما آن‌ها خوب می‌دانند اگر چنین‌شایعه‌ای را عملی کنند، مقابل هواداران پرسپولیسی قرار می‌گیرند. بااین‌حال برانکو برای نیم‌فصل دوم با جذب سروش رفیعی به قدرت تیمش اضافه کرده و با جذب شاه‌مهره نقل‌وانتقلات از حریفانش پیش افتاده است. تیم برانکو با رفیعی می‌تواند چهره تیمی جدیدی به خود بگیرد. شاگردان برانکو درحالی به‌مصاف سایپا خواهند رفت که این تیم در نیم‌فصل اول اصلا حال‌وروز خوشی نداشت و حالا با تقویت‌شدن در نیم‌فصل دوم و جذب پورقاز و خلعتبری قصد دارد شرایط را تغییر بدهد.

نفت تهران - استقلال
یکی از بیشترین کشمکش‌ها در این فصل بین نفتی‌های تهران و استقلال بوده است، دو تیمی که از ابتدای فصل درگیر این اتفاقات شدند؛ چراکه علیرضا منصوریان از نفت به استقلال آمد و برای دریافت مطالباتش از نفت با این باشگاه به مشکلاتی برخورد. ازسوی‌دیگر شاگردان منصوریان در نفت به‌دلیل برخی اتفاقات که در این تیم رخ داده بود، در بازی ابتدایی فصل انگیزه زیادی برای روبه‌رو‌شدن با استقلالِ تحت هدایت او داشتند. همین‌مسئله در کنار تاریخچه رویارویی‌های علی دایی با استقلال، بازی ابتدای فصل بین این دو تیم را جذاب کرد و البته نتیجه آن هم تساوی یک‌-‌یک بود. این کشمکش‌ها همه‌جوره ادامه داشت تا کار به یک‌چهارم نهایی جام حذفی رسید و درنهایت استقلال در وقت‌های اضافه بازی را به نفت واگذار کرد. در این بازی هواداران استقلال شعارهای زیادی علیه علی دایی سر دادند تا سرمربی نفت پس از پیروزی نفت حسابی به منصوریان و برخی هواداران استقلال که مدعی بود به دستور سرمربی آبی‌پوشان شعار داده‌اند، انتقاد کند. بااین‌حال مصاحبه‌های دایی علیه استقلال ادامه داشت تا اینکه باشگاه استقلال از دایی شکایت کرد. حالا درراستای این‌همه حاشیه و درگیری، نفت و استقلال باید بازهم با یکدیگر روبه‌رو شوند؛ درحالی‌که علی دایی نمی‌تواند روی نیمکت باشد. نفتی‌ها برای بازی با استقلال انگیزه زیادی دارند تا ثابت کنند در جام حذفی هم با قدرت این تیم را شکست داده‌اند.

استقلال خوزستان - تراکتورسازی تبریز
یکی قهرمان فصل قبل و دیگری مدعی قهرمانی این فصل است. دیدار استقلال خوزستان و تراکتورسازی که در هفته شانزدهم در خوزستان برگزار می‌شود، در دور رفت با تساوی خاتمه یافته بود. تراکتوری‌ها برای این فصل تیمی پرستاره و البته گران‌قیمت را بسته اند. آن ها، سروش رفیعی، یکی از بهترین‌های خود را به‌دلیل پایان خدمت سربازی از دست دادند امادر عوض امید عالیشاه و احمد نوراللهی را از پرسپولیس به‌عنوان سرباز گرفتند تا همچنان نزدیک ترین تعقیب کننده قرمزها در جدول باشند .

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس