دیدگاه دو / حجت الاسلام رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی: رابطه صمیمانه هاشمی با رهبری ، توطئه خناسان را خنثی کرد

سال‌هاست که دشمنان و جریان‌های خناس تلاش دارند در کشور اختلاف و تفرقه ایجاد کنند و دراین‌میان برای ایجاد زاویه میان آیت‌ا... هاشمی و رهبر معظم انقلاب بسیار دسیسه کردند؛ اما تدابیر رهبری معظم و سپس عشق و علاقه وافر آیت‌ا... هاشمی به جایگاه ولایت، همه آن‌ها را خنثی  کرد.

آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی؛ عالمی بزرگوار و مجاهدی پرتلاش
این مجاهد پرتلاش در دوران تنگنا و مبارزات ضدستم‌شاهی همراه و در دوران دشوار پس از پیروزی انقلاب کنار امام‌خمینی(ره) بود و پس از ارتحال امام عظیم‌الشأن انقلاب نیز اقدام بسیار ارزشمند، بزرگ و تأثیرگذاری را در مجلس خبرگان رهبری برای حفظ روند رشد و تعالی انقلاب با تعیین شایسته رهبری انجام داد.نطق آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی در جلسه مجلس خبرگان برای تعیین رهبری پس از ارتحال امام‌خمینی(ره) فراموش‌نشدنی، درخورتوجه و تأمل‌برانگیز است. بعد از آن جریان نیز آیت‌ا... رفسنجانی همواره در جلسات خصوصی و عمومی این جمله را بر زبان می‌راندند که «من زیر این آسمان کبود هیچ کسی را به‌ لیاقت آیت‌ا... خامنه‌ای برای اداره این کشور و نظام نمی‌شناسم»، همچنین بارها این بحث را مطرح می‌کردند که «در این نظام آنچه می‌شناختم، آن است که امور باید با محوریت ولایت‌فقیه و رهبری دنبال شود».

تبعیت از جایگاه ولایت‌فقیه
تبعیت آیت‌ا... هاشمی از جایگاه ولایت‌فقیه در دوران امام‌خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب تامل‌برنگیز و درخورتوجه است. توجه ایشان نسبت به جایگاه ولایت‌فقیه در دوران امام راحل(ره) و هدایت‌های مقام معظم رهبری که حقیقتا هدایت‌های ایشان برای کشور بصیرت‌آفرین است، شایان‌توجه بود و امیدواریم که تشییع پیکر ایشان نیز تشییع وحدت‌بخشی برای کشور باشد.پس از رحلت امام عظیم‌الشأن(ره)، خناسان، بسیار تلاش کردند که میان افراد مؤثر در انقلاب اختلاف ایجاد کنند. آیت‌ا... هاشمی یکی از اهداف خناسان برای ایجاد تفرقه در نظام بود؛ اما آنچه توانست علی‌رغم تمام اختلاف‌نظرها و اجتهادهای متفاوت، همواره ایشان را در کنار مقام معظم رهبری قرار دهد، ابتدا تدابیر توأم با بصیرت رهبری معظم انقلاب و سپس محبت، عشق و علاقه وافر آیت‌ا... هاشمی به معظم‌له بود.

جلسات دوره‌ای آیت‌ا...هاشمی‌ با رهبری معظم انقلاب
ایشان به‌صورت هفتگی یا پانزده روز یک‌بار در جلساتی صمیمی که با آیت‌ا... خامنه‌ای داشتند، بسیاری از موارد، مسائل و موضوعات را با رهبری معظم انقلاب در میان می‌گذاشتند و معظم‌له نیز با سعه‌صدر گوش می‌دادند و بسیاری از مسائل در همین جلسات برطرف می‌شد.دشمنان همواره به‌دنبال توطئه و ایجاد فتنه در کشور هستند. از همان لحظات ابتدایی که خبر فوت آیت‌ا... هاشمی مخابره شد، رسانه‌های بیگانه شیطنت‌های خود را آغاز کردند و این موضوع برای مسئولان کشور یک درس عبرت است تا بدانند دشمن از هر شرایطی برای توطئه و ایجاد فتنه در کشور استفاده می‌کند؛ اینجاست که دلیل تأکیدات رهبری معظم درباره داشتن بصیرت مشخص می‌شود. بصیرت یعنی انسان شرایط کشور را بشناسد و به حیله‌ها و توطئه‌های دشمن آگاه  باشد.با روند وحدت‌بخشی که به‌برکت بصیرت‌آفرینی رهبری معظم انقلاب در جامعه ایجاد شده است، امیدواریم کشور بتواند با سرعتی بیش ازپیش مسیر تکامل و پیشرفت را طی کند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس