اقتصاد ایران

﷯بانک های بدهکار﷯
فارس: یک مقام آگاه بانک مرکزی یکی از علل توقف فرایند اعطای تسهیلات در برخی بانک‌ها را بازپرداخت اضافه‌برداشت این بانک‌ها به بانک مرکزی عنوان کرد. وی افزود: بانک‌های بدهکار درحال برنامه‌ریزی برای تسویه بدهی خود به بانک مرکزی هستند.

﷯وضعیت نامناسب بیمه‌ها﷯
نسیم: بیمه مرکزی اعلام کرده که سطح توانگری ۴ شرکت بیمه‌ای ایران، نوین، حافظ و میهن از بین ٢۶ شرکت بیمه‌ای موجود در صنعت بیمه به‌ترتیب به رتبه‌های ۴،۴،۴ و ٣ سقوط کرده است.

﷯سرمایه‌گذاری آستان قدس﷯
مهر: محمد مام‌بیگی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از امضای تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری میدان گازی توس با آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: امسال رکورد ذخیره‌سازی گاز در شمال شرق کشور شکسته شد.

﷯ نمایشگاه لوازم خانگی﷯
ایسنا: چهار نمایشگاه بین‌المللی مرتبط با لوازم‌خانگی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد گشایش یافت. نمایشگاه لوازم خانگی، نمایشگاه صوتی و تصویری، نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی و موکت و کف‌پوش و نمایشگاه منسوجات خانگی از ٢٠ تا ٢۴دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های مشهد برپاست.

﷯مشکلات مسکن مهر گلبهار﷯
ایرنا: معاون مسکن و شهرسازی شرکت عمران شهر جدید گلبهار گفت: بزرگ‌ترین مجتمع مسکن مهر خراسان‌رضوی در این شهر قرار گرفته و به‌تبع آن بیشترین مشکلات این پروژه در استان مربوط به گلبهار است.علی آذرفر افزود: از ۴٠هزار واحد مسکونی پروژه مسکن مهر که ساخت آن در سال١٣٨۶ آغاز شد تاکنون ٢۵هزار و ٣٧۵ واحد افتتاح شده است.

﷯گرانی لبنیات﷯
تسنیم: بعد از اعلام افزایش ۲۰۰تومانی هر لیتر شیر استریلیزه نرخ لبنیات در سامانه کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به‌ حالت تعلیق درآمد تا زمزمه‌های افزایش دوباره قیمت رسمی لبنیات قوت گیرد.

﷯حداکثر قیمت گوشت﷯
میزان: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز، توجیهی ندارد. حاجی مجتهد بیان کرد: در این شرایط حداکثر قیمت هر کیلو گوشت نباید بیش از ٢٨٠هزار ریال باشد. این درحالی است که قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز لاشه در بازار تا ٣٧٠هزار ریال افزایش یافت.

﷯انگشت اتهام گرانی دلار ﷯
تسنیم:المانیتور گزارش داد:کارشناسان گرانی اخیر دلار را کار دولت و بانک مرکزی می دانند و معتقدند دولت یا باید مالیات های سنگینی بر بخش کشاورزی و تولید اعمال می کرد یا باید به بانک مرکزی متوسل می شد تا نرخ ارز را افزایش دهد.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس