در حرف مردم امروز مطرح شد؛ ضرورت هویت سازی مثبت در مناطق کم برخوردار

اينجا تريبوني براي بيان نظرات، انتقادات، مشكلات و درخواست‌هاي شما شهروندان است كه مي‌توانيد از طريق روش‌های ذيل، آن‌ها را با ما در ميان بگذاريد.
﷯پيامك: ٣٠٠٠٧٢٨٩
تارنما: shahraraonline.com
اينستاگرام: shahraranews@
تلگرام:٠٩١۵۴٢٩۴۵٨٠
رایانامه: info@shahrara.com
تلفن: ۵-٣٧٢٨٨٨٨١-٠۵١

شهروند: یکی از راهکارهای حل مشکلات حاشیه مشهد به‌خصوص مشکلات فرهنگی، این است که به نقاط مثبت مناطق حاشیه شهر توجه شود، محلات قدیمی آن تعریف شود، از افراد موفق آنجا تقدیر و به جامعه معرفی شود. چشم‌انداز آینده این مناطق ترسیم شود و در یک کلام هویت‌سازی مثبت صورت بگیرد تا تعلق اجتماعی نیز افزایش یابد.
﷯ ٠٩١۵٠٠٠٨١٩ من درست رانندگی کردم و هشت سال بدون خسارت گذراندم بیمه‌نامه شخص ثالث را بیمه‌گزار باید هنگام فروش وسیله به نام من که دقیق و باملاحظه بودم صادر کند، نه به نام خودروی آهن‌پاره، پیگیری کنید.
﷯ ٠٩٣۵٠٠٠٠۶٨ از وقتی‌که دورتادور کشور ما درگیر جنگ و جنایت و چپاول شده، کدام‌یک ازمابه این موضوع فکرکرده‌ایم که آنجا چقدر ترس و وحشت و دیدن هرلحظه سربریدن ودست وپای کنده‌شده وجود دارد، کدامین قلم و دوربین می‌تواند درک و لمس کند توی خانه‌ات خوابیدی چندنفر با صورت پوشیده و مسلح بالای سرت ایستادند، جلوی چشمانت، سر فرزندکوچکت رو می‌برند و بعد نوبت خودت می‌رسد! واقعا ما چقدرغافلیم با این امنیت بااین سرزمین چهارفصل.
شهروند: حدود ٣١سال در آموزش وپرورش خدمت کردم و در این چند سال به ‌عنوان یک مدیر موفق مدرسه استثنایی فعالیت می‌کردم. در شهرآرا هم یک‌بار به همین دلیل با من مصاحبه شده است ولی الان که بازنشسته شدیم، منزلتمون رو از دست دادیم. یک فرزند معلول دارم و با این حقوقی که به من می‌دهند از پس خرج تنها فرزندم و مخارج دیگه برنمیام. چند ماه هم هست که قسط بانک مسکن را ندادم و گفتن میان خونه رو به مزایده می‌ذارن. به همه‌جا نامه نوشتم هیچ اتفاقی نیفتاد این‌ها درد دل یک فرهنگی است. خواهش می‌کنم چاپ کنید شاید مسئولان بشنوند.
﷯ ٠٩١۵٠٠٠۶۴٨ با چه مکافاتی موفق شدم وام ازدواج از بانک آینده بگیرم، خوشحال از اینکه بدون سود، ربا یا کارمزد است، ولی متاسفانه کاشف به عمل آمد سر سال باید بهره‌ای ناچیز٨۵٠٠٠تومان بپردازیم! علما نظر بدهند نقش ما این وسط چیست.
شهروند: دوساله که تمام سرمایه ما سپرده‌گذاران میزان بلوکه شده. چرا دولت قادر به رفع این مشکل نیست. دولتی که نتواند چنین مشکلی را حل کند، چگونه می‌تواند مشکلات یک کشور را حل کند؟! آیا اعتمادی به این دولت که سبب بدبختی ما شد، داشته باشیم؟ به‌خدا باید اون دنیا تک تک شما که مسبب بدبختی ما شدید، جواب بدید. چرا پولمان را سپرده نمی‌کنند، چراسودش راقطع و کم کردید؟
﷯ ٠٩١۵٠٠٠۴٣۴ مدیریت محترم سازمان آب و فاضلاب فکری به حال آب‌رسانی منطقه خواجه‌ربیع، بولوار بهمن به‌خصوص انتهای بهمن١٢ بکنید که به هیچ وجه فشار آب درستی ندارد و بعضا قطع است.
﷯ ٠٩١۵٠٠٠۵٨٣ از مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی سوال کنید چرا توی یک شغل اتوبوس‌ران با حداقل دستمزد و کارمند با حداکثر حقوق و مزایاست، پس یکسان‌سازی که می‌گفتند چی شد؟ زن و بچه‌های ما چه گناهی کردند؟ خدا جای حق نشسته، متشکرم از روزنامه شهرآرا.
شهروند: دوسه روز قبل نماز ظهرمیدان بار سپاد بودم. انتهای خیابان اول یک مسجد عالی با نمازگزاران عالی‌تر دارد اما حیف که با آن ساختمان باشکوه و پنجره‌های وسیع و نورگیری خوب، متاسفانه پرده‌ها کشیده و حدود شصت لامپ روشن بود که جای تفکر دارد.
شهروند: شهرآرای عزیز لطفا فکری به حال ترافیک سرسام‌آور بابانظر۷۰بکنید. وجود ایستگاه اتوبوس و دو سرعت‌گیر و ورود کامیون‌ها و تریلرها از بولوار میامی باعث ترافیک سنگین شده است. لطفا پیگیری کنید.
﷯ ٠٩٣۶٠٠٠۴١٨ دیروز همسرم رفته باشگاه بدن‌سازی ثبت‌نام کنه، بهش گفتن مربی مرد هم داریم. لطفا پیگیری کنید.
﷯ ٠٩٣٩٠٠٠۵٠١ به متخصص پوست و مو در بیمارستان ١٧شهریور مراجعه کردم، بعد از ویزیت گفت چون داروهاتون آزاده، باید بیاین مطب براتون بنویسم. چون اجازه نوشتن داروی آزاد ندارم، لطفارسیدگی کنید. ممنون
﷯ ٠٩٣٠٠٠٠٠٨۶ سال ٩۵هم دارد تمام می‌شود و٩سال از سرمایه‌گذاری ٣٠میلیون تومانی ما در پروژه مسکن مهر گلبهار اتوبوس‌رانی و همچنین یک‌سال از پرداخت اقساط بانک مسکن می‌گذرد. یک‌سال است پروژه تعطیل است از خانه خبری نیست. مسئولان محترم نمی‌خواهید کاری بکنید؟ یا پروژه را کامل کنید یا به انبوه‌ساز واگذار کنید یا به همین وضعیت به اعضا واگذار کنید، به خدا قسم دیگر پول نداریم!
﷯ ٠٩١۵٠٠٠١٩١ شهردارى محترم، پیشنهاد می‌کنم بولوار حدفاصل میدان فردوسى و میدان بوعلى، نرده‌کشى شده تا عابران پیاده از هر جاى دلخواه عبور نکنند و مشکل‌ساز نشود .
﷯ ٠٩٣٣٠٠٠٩۶٩ من یک بازنشسته هستم با حقوق ۵٠٠هزارتومان. شما قضاوت کنید با دختر دم‌بخت چه‌کار کنم؟ چی بپوشم با مهمانی و عروس دامادها چه‌کار کنم؟ شرمنده همگی شدم دیگر برای جهیزیه دخترم چه کنم؟! به گوش مسئولان برسانید. متشکرم
﷯ ٠٩٣٧٠٠٠۴٠۵ شهروند گرامی شماره خط و آدرس باید جلوی اتوبوس باشه، شما از عقب اتوبوس که سوار نمی‌شی درخواستی کن که به‌دردت بخوره. باتشکر
﷯ ٠٩٣٨٠٠٠۶۵١ خط١ و٣ بی‌آرتی راه‌اندازی شده است چرا خط٢ راه‌اندازی نمی‌شود؟
﷯ ٠٩٣۶٠٠٠٧٧۵ از سازمان اتوبوس‌رانی بپرسید، چرا از پرسنل بخش خصوصی حمایت نمی‌کنند؟ بیشترین خط‌های سنگین را بخش خصوصی اداره می‌کنند و هرچی خط سبک هست دست رانندگان سازمان است و ماخیلی کمتر از آن‌هاحقوق می‌گیریم، نه عیدی و نه هیچ مناسبتی به ما هدیه‌ای یا نقدینگی نمی‌دهند. تازه روابط عمومی سازمان هم پیام می‌دهد که نیروهای سازمان را با بخش خصوصی مقایسه نکنید، فشار کار را ما تحمل می‌کنیم و حقوق‌های بالا را نیروهای سازمان می‌گیرند.
﷯ ٠٩١۵٠٠٠٨١٩ مسئولین مدام می‌گن : رشد و توسعه پیدا کردیم، پیشرفت در همه زمینه‌ها داشتیم مشکلی پیش رو نیست، راه هموار شده، بسترها آماده است و.. . لاف در غریبی تا چه حد؟

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس