شارژر جادویی نیازمندیم

میرمرتضوی-خاله‌بودن و داشتن خواهرزاده حس شیرینی دارد. این را همه‌ خاله‌های دنیا می‌دانند و کل خواهرزاده‌های کرات خاکی با تمام وجود درکش می‌کنند. ولی از این حس قشنگ‌تر وقتی است که تو نه‌تنها خاله‌ خواهرزاده‌هایت باشی بلکه توی دل بچه‌های دیگر هم آن‌قدر خودت را جا کنی که خاله‌شان شوی. مثلا یک روز از زبان همکارت بشنوی پسرک فسقلی‌اش که چندبار با کادو و کتاب و خوراکی شادش کرده‌ای، با اینکه یک‌بار بیشتر تو را ندیده، از مادرش پرسیده چندتا خاله دارد و وقتی جواب شنیده سه تا با قاطعیت گفته: «نخیرم. چهارتا. پس خاله هدی چی؟ اون رو نشمردی». یا آن پسرک شیطان فامیل وقتی خانه‌شان رفتی، با شیرین‌زبانی «قاله اِدی» صدایت بزند و تو را از بین بزرگ‌ترها جدا کند و به اتاقش ببرد تا با هم هیولابازی کنید.
بعد سخاوتمندانه اجازه بدهد به بهترین اسباب‌بازی‌هایش دست بزنی و حتی باهاشان بازی کنی.
همین‌طور که دوتایی دور اتاق، شعر خوشحال و شاد و خندانم می‌خوانید و اسمارتیز می‌خورید، مادر پسرک به اتاق بیاید و برای بار هزارم از تو عذرخواهی کند که کودکش آرامش مهمانی آمدن را ازت گرفته. آن‌وقت تو با لبخند جواب بدهی، پسرک اصلا برایت زحمتی نداشته و نتوانی توضیح بدهی اتفاقا چقدر روحیه‌ات با هر بار بازی با بچه‌ها عوض می‌شود و ازشان چه انرژی بی‌پایانی می‌گیری.
از بچه ها می توان انرژی گرفت، آن‌قدر که انگار موبایلی را هنگامی که دارد رو به خاموشی می‌رود به یک شارژر برسانند. شارژری که هیچ‌وقت نه خراب می‌شود و نه انرژی‌اش تمام می‌شود. یک شارژر جادویی!
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس